Печери - це порожнини у верхній частині земної кори, сполучені з поверхнею одним або декількома вхідними отворами, що мають не освітлені сонячним світлом частини та доступні для проникнення людини.

Печери за їх походженням розділяють на п'ять груп: тектонічні, ерозійні, льодові, вулканічні і найбільша група - карстові.

Печери - це об'єкт досліджень спелеологів. Також печери становлять інтерес для фахівців різних галузей науки: геологів, гідрогеологів, біологів, археологів, істориків, палеонтологів та ін.

На цьому сайті представлена інформація на 1800 із більше ніж 2000 відомих на Україні печер.

Місцезнаходження печер показано на супутникових картах, в переліку дани координати їх входів.

На супутникових картах показані контури деяких великих печер, їх описи і окремо топографічні плани які доступні для скачування. Сподіваюсь що кількість цих топопланів з часом поповниться так як поповняється і кількість печер, адже відкриття тривають.

Також дана карта поширення порід в Україні, що карстуються (по Дублянскому В.Н., Дублянскій Г.Н. 1992), перелік печер за алфавітом та перелік найглибших і найдовших печер України і світу.

Розділ "Література" містить статті про карст, дослідження печер та деякі методичні рекомендації.

Всі печери розподілені за карстово-спелеологічним районуванням України::

В додатках є відео, світлини та пісні про печери. Посилання на інші спелеологічні ресурси. Також можна ознайомитися з правилами відвідування печер, та здійснити захоплюючу віртуальну прогулянку печерою лабіринтом Мушкарова яма


На сайті використані фотографії автора, та деякі фотографії спелеогрупи "Карст" м. Київ, з їх дозволу. Вся інша інформація взята із відкритих джерел.